Novinky

06-11-2024| news

Eyedea na ROADPOL Operational Working Group

Naší prezentací inovativních řešení s názvem „Zvýšení bezpečnosti provozu pomocí technologie AI“ na ROADPOL Operational Working Group ukážeme, jak umělá inteligence a strojové učení mohou výrazně zlepšit bezpečnost silničního provozu.

ROADPOL je síť evropských dopravních policií vedených vysokými policejními důstojníky, jejímž cílem je snížit počet úmrtí a vážných zranění na evropských silnicích.

05-30-2024| news

Pozvánka na přednášku našich kolegů na ISS World Europe Conference 2024

Přijďte si poslechnout zakladatele Eyedea, kteří jsou zároveň výzkumnými pracovníky ČVUT, Vojtěcha France a Jiřího Matase, na odborné setkání ISS World Europe Conference 2024. Mimo jiné představí i to, jak naše produkty těží z pokročilých akademických znalostí z oblasti strojového učení.

Celý článek
04-29-2024| news

Čtyři dny na veletrhu Intertraffic

I letos se Eyedea zúčastnila veletrhu Intertraffic v Amsterdamu. Byly to čtyři dny plné obohacujících setkání. Mohli jsem představit nejnovější zlepšení u našich produktů a hlavně nový cloudový servis trafficeye.ai. Koukněte na pár fotek z akce.

Celý článek
04-10-2024| news

Eyedea na veletrhu Intertraffic

Tak jako před dvěma lety, chystáme se i letos na veletrh Intertraffic do Amsterodamu. Snad se tam s vámi také potkáme? 16.-19. dubna v RAI Amsterdam.

Celý článek
04-09-2024| news

Eyedea na Frontex Industry Days

Eyedea představí 11. dubna svá inovativní řešení na akci Frontex Industry Days. Předvedeme orgánům činným v trestním řízení z agentury Frontex, evropských členských států, Interpolu a Europolu, jak naše technologie automatického rozpoznávání registračních značek (ANPR) a rozpoznávání značek a modelů (MMR) mohou zlepšit správu hranic.

01-18-2024| news

Produktová vylepšení

Představujeme nová vylepšení u softwarů pro rozpoznávání výrobců a modelů aut (MMR), čtení registračních značek (ANPR) i Forensic ANPR pro analýzu lidským okem nečitelných RZ. Detaily najedete na stránkách jednotlivých produktů.

Celý článek
11-29-2023| news

Prezentace celnímu týmu expertů

Eyedea Recognition, jako přední poskytovatel AI technologií, představila své schopnosti automatického rozpoznávání registračních značek (ANPR) a rozpoznávání modelů značek (MMR) celnímu týmu expertů pro východní a jihovýchodní pozemní hranice (CELBET).

Celý článek
11-23-2023| news

Nová posila týmu Eyedea

Filip Kachnič dlouhodobě působí v oblasti kybernetické bezpečnosti jako bussines manager. V rámci své nové role v Eyedea se bude věnovat vyhledávání a rozšiřováni nových možností spolupráce s našimi klienty. V minulosti se zabýval digitální forensikou jak z pohledu firemního rozvoje, tak výzkumu.

11-09-2023| news

Eyedea vyhrála veřejnou zakázku

Eyedee se podařilo vyhrát veřejnou zakázku Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje na softwary rozpoznávání registračních značek vozidel a modelů a výrobců aut. Jsme rádi, že můžeme přispět k vyšší bezpečnosti v dopravě.

03-24-2023| news

Nejlépe hodnoceným českým informatikem je Prof. Jiří Matas

Nejlépe hodnoceným českým informatikem dle žebříčku Research.com je zakladatel Eyedea Recognition Prof. Jiří Matas. ČVUT, se kterou úzce spolupracujeme, je na 5. příčce v hodnocení evropských univerzit v oblasti počítačového vidění.

Více vám poví Lupa.cz

12-21-2022| news

Přelomové změny v nové verzi MMR 2.20.0

Prosincová verze MMR SDK 2.20.0 přináší novou funkci, která rozpozná další znaky vozidel tzv. TAGy. Příkladem rozpoznávaných TAGů jsou sanitky, policejní nebo hasičské vozy, karavany, pickupy, vozidla převážející kmeny nebo vozidla převážející zvířata.

Celý článek
11-30-2022| news

Eyedea na konferenci SME Assembly 2022

Eyedeu jsme prezentovali na konferenci EXPO SME Assembly 2022, kterou pořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Evropskou komisí v rámci předsednictví České republiky v Radě EU a která proběhla 29. listopadu v prostorách O2 Universum.

08-11-2022| inmedia

Čeští odborníci na kyberkriminalitu předali své zkušenosti ukrajinským kolegům

Jsme opravdu rádi, že naše znalosti mohou pomoci ukrajinské policii zefektivnit vyšetřování kyberkriminality, Více na stránkách Ministerstva vnitra.

06-28-2022| news

Nová verze produktu MMR - Make and model recognition

Vydána nová verze MMR SDK. Verze 2.12.0 rozpoznává také nové modely vozů z roku 2022 pro trh EU, Severní Ameriky, Asie a Austrálie.

04-19-2022| inmedia

Diskuze o použití face recognition ve válce na Ukrajně

  ČT24

Martin Urban v diskuzi o technologiích pro rozpoznávání tváře používaných ve válce na Ukrajině.

V programu 90’ČT24

01-28-2022| news

Eyedea na veletrhu Intertraffic

Na přelomu března a dubna se můžeme potkat na veletrhu Intertraffic v Amsterdamu. Pokud vás zajímají naše produktové novinky pro dopravu, vize do budoucna nebo nás chcete jen osobně pozdravit, neváhejte se zastavit na našem stánku číslo 05.170 v hale 5.

https://www.intertraffic.com/amsterdam/ 

01-04-2022| news

Lídři to s předpovědí nástupu autonomních aut přehnali, říká odborník na umělou inteligenci

Zakladatel Eyedea Recognition prof. Jiří Matas o vizích v AI, vývoji autonomních aut a řešeních, která vyvinula Eyedea např. při odhalování pašování drog nebo čtení nečitelný SPZ…. Na serveru E15.

11-09-2021| news

MMR produkt používá bounding-box vozidla místo bounding-boxu registrační značky

Na naší demostránce si můžete vyzkoušet naši novou verzi produktu MMR, která pro rozpoznání vozu používá bounding-box vozidla místo bounding-boxu registrační značky.

06-24-2021| news

Nová verze produktu MMR - Make and model recognition 2021

Vydali jsme novou verzi produktu MMR - Make and model recognition. Verze 2.10.0 pokrývá nové modely vozů z roku 2021 pro trh EU, Severní Ameriky, Asie a Austrálie. Byl přidán rozšířený technický list pro zlepšení zákaznického komfortu, zlepšila se přesnost nočních snímků a byly nasazeny různé opravy chyb na podporovaných platformách.

06-07-2021| inmedia

Host Reportéra Roberta Čásenského: Jiří Matas

  ceskepodcasty.cz

Poslechněte si prof. Jiřího Matase, spoluzakladatele Eyedea Recognition, ve velkém rozhovoru s Robertem Čásenským pro Reportér magazín. Hlavním tématem je samozřejmě umělá inteligence, zmíní však i jeho vědecké začátky v Británii nebo právě rozjezd firmy Eyedea.

05-19-2021| inmedia

Jiří Matas is among 101 scientists who have received Amazon Research Awards

  ihned.czCTU Portal

Eyedea Recogniton co-founder and CTU professor Jiří Matas is among 101 scientists who have received Amazon Research Awards. In addition to the Prague CTU, the list of recipients includes names from universities such as Harvard, MIT, Yale and Princeton.

Celý článek
04-19-2021| news

CZCS We have been successful in open call Trend of Ministry of Industry and Trade

We have been successful in open call Trend of Ministry of Industry and Trade. Now we can work on new software which will use data from video and audio signal together. This inovation will be used in toll systems, programs which controling traffic, measuring envirometal impact or security apps.

03-24-2021| inmedia

Eyedea se stala držitelem ocenění Vizionáři 2020

  awards

Stali jsme se letošním držitelem ocenění Vizionáři 2020 společnosti CzechInno podporující inovace v podnikání. Cenu jsme získali za upgrade softwaru EyeFace, který nyní rozpozná, zda má dotyčný nasazenou roušku a za vývoj v produktech Reliéf a MMR. Rozhovor s ředitelem Martinem Urbanem o radosti z ocenění a plánech do budoucna si poslechněte na Rádiu Z.

Celý článek
01-07-2021| inmedia

Software pro analýzu obrazu v pořadu pro děti

  Déčko - Česká televize

V programu pro děti Déčko popisuje obchodní ředitel Luboš Král fungování softwaru Eyedea.

12-11-2020| news

New version of MMR SDK released

  sdk release

New version of MMR SDK released. Version 2.9.0 covers new car models of 2020 for EU, North American, Asian and Australian market. Extended Technical Sheet was added for improved customer experience.

11-28-2020| inmedia

Jiří Matas: Aby nás umělá inteligence zničila, musela by to chtít

  iDnes.cz

Prof. Jiří Matas je hlavní výzkumný konzultant a spoluzakladatel Eyedea recognition.

Rozhovor s ním o tématu na Idnes.

07-01-2020| news

New version of MMR SDK released

  sdk release

New version of MMR SDK released. Version 2.8.0 covers new car models of 2020 for EU, US and Asia market. Extended Technical Sheet was added for improved customer experience.

01-30-2020| inmedia

Gejzír: Bezpečnostní software

  Česká televizeČT24

O Eyedea a o tom co dělá v pořadu České televize Gejzír (od 12 min.).

01-20-2020| news

New version of MMR SDK released

  sdk release

New version of MMR SDK released. Version 2.7.0 covers new car models of 2019 for EU market. Newly added personal car trailer category.

10-04-2019| news

New version of EyeFace SDK released

  sdk release

New version of EyeFace SDK released. Version 4.6 improves face detector and fixes bugs.

06-30-2019| news

New version of MMR SDK released

  sdk release

New version of MMR SDK released. Version 2.6.0 brings rear model recognition and improves accuracy across recognition tasks.

05-15-2019| inmedia

Lákaly mě problémy, kde nikdo neměl tušení, jak na to

  Hospodářské novinyiHned.cz

“Lákalo mě, že v oblasti umělé inteligence byla řada problémů, kde nikdo neměl tušení, jak na to,” vzpomíná špičkový světový výzkumník v oblasti AI a spoluzakladatel Eyedea recognition Jiří Matas v článku na portále Hospodářských novin.

04-30-2019| news

Results of AI Awards 2018 announced

  awardsai awards

Results of AI Awards 2018 were announced. Eyedea Recognition was finalist in cathegory Company of the year. Jiří Matas, founder and co-owner of Eyedea, won Special price for the visibility of the Czech Republic in the world of AI. Congratulations to all the winners.

04-02-2019| inmedia

DVTV: Budou kamery v Praze poznávat obličeje?

  aktualne.czDVTV

Martin Urban v DVTV o rozpoznávání obličejů a nebezpečné situaci v Číně.

04-02-2019| news

INTERPOL has taken over the RELIEF database developed by Eyedea

INTERPOL has taken over the database RELIEF developed by Eyedea Recognition s.r.o. for the Czech Police. The database RELIEF enables law enforcement to identify the origin and routes of compressed drug deliveries and shipments through an automated comparative analysis based on AI methods. More

04-02-2019| inmedia

Události ČT: Interpol bude používat český program Relief

  Česká televizeČT24

Software Relief, který jsem v Eyedea vyvořili na míru pro Policii ČR a který je schopen identifikovat drogové zásilky pocházející od jednoho distributora, bude nyní používat také Interpol. Podívejte se na Reportáž ČT.

02-19-2019| news

LPM ADR module 6.5

  update

LPM ADR module 6.5: Better performance on color images, better detection of invalid ADR tables.

02-13-2019| inmedia

Kamery poznají telefonujícího řidiče. Budou i v Česku?

  Český rozhlas RadiožurnálZelená vlna

Martin Urban v reportáži Českého rozhlasu přibližuje možnosti softwarů na rozpoznávání objektů.

02-06-2019| news

Eyedentify MMR 2.5.0

  update

Eyedentify MMR 2.5.0: Completely new binary models for vehicle classification with actual data for 2018/Q4. Added support for GPU descriptor computation and batch descriptor computation.

01-26-2019| inmedia

Co bude s našimi daty na sítích za deset let? Výzva #10Yearchallenge je potenciální hrozba, varují experti

  Český rozhlasRadiožurnál

„Algoritmy se krůček po krůčku zpřesňují. Každý rok se to o něco zlepší,“ potvrzuje Martin Urban z firmy Eyedea Recognition v článku na Českém rozhlase o tom jak sdílené fotografie mohou posloužit technologickým firmám k vylepšení systémů na rozpoznávání lidských tváří.

01-11-2019| news

MMR-rest-server

  updatenew version

MMR-REST-SERVER: New version of the ready to use MMR & ANPR server application released. GPU support added. The application is delivered as a Docker container image.

12-20-2018| inmedia

Čeští odborníci z ČVUT spolupracují na vývoji autonomního řízení pro automobilku Toyota.

  YouTube.comToyota Česká republika

Čeští odborníci z ČVUT spolupracují na vývoji autonomního řízení pro automobilku Toyota. A slaví první velké úspěchy - jejich poznatky se právě testují v Japonsku a skutečně budou součástí reálných vozů. Prof. Jiří Matas je hlavní výzkumný konzultant a spoluzakladatel Eyedea recognition

11-21-2018| news

LPM Multiline-EU module 6.6

  update

LPM Multiline-EU module 6.6: 1.4x OCR speedup.

11-20-2018| news

LPM EU module 6.6

  update

LPM EU module 6.6: 1.9x OCR speedup, better country classification performance.

11-19-2018| news

LPM ADR module 6.4

  update

LPM ADR module 6.4: 9.8x OCR speedup, added detection of invalid ADR tables.

10-30-2018| news

EyeDentity 1.3.1

  update

EyeDentity 1.3.1: New project file format, faster video processing

10-22-2018| inmedia

Kdy se autonomní vozy objeví v běžném provozu? Odpovídá Prof. Jiří Matas

  autorevue.cz

Kdy se autonomní vozy objeví v běžném provozu? Odpovídá profesor ČVUT Jiří Matas, spoluzakladatel Eyedea recognition.

09-25-2018| news

Anonymizer GUI 1.0.0

  new tool

Anonymizer GUI 1.0.0: Initial of our new tool for easy anonymization of images based on our AnonymizerSDK.

07-27-2018| news

LPM EU module 6.5

  update

LPM EU module 6.5: Better post-USSR states classification.

06-27-2018| news

Eyedentify MMR 2.4.1

  update

Eyedentify MMR 2.4.1: Completely new binary models for vehicle classification with actual data for 2018/Q1.

06-26-2018| news

LPM EU module 6.4

  update

LPM EU module 6.4: Added support for separator char for German and Austrian plates.

06-13-2018| news

MMR-rest-server-2

  update

MMR-REST-SERVER: New ready to use server application with REST API running our MMR SDK and ANPR SDK. The application is delivered as a Docker container image.

04-18-2018| news

LPM EU module 6.3

  update

LPM EU module 6.3: 1.4x OCR speedup, 9x lower memory consumption.

04-18-2018| news

LPM Multiline-EU module 6.4

  update

LPM Multiline-EU module 6.4: 3.3x OCR speedup, lower memory consumption better OCR performance.

04-06-2018| inmedia

Velký bratr vidí, když jdete na červenou

  iDnes.cz

Velký bratr vidí, když jdete na červenou. Sledování v Číně neuniknete. Jak systém funguje vysvětluje Martin Urban z Eyedea Recognition.

03-29-2018| inmedia

Přednáška Martina Urbana na New Media Inspiration 2018

  Lupa.cz

Jak daleko jsou technologie face recognition? Podívejte se na přednášku ředitele Eyedea Martina Urbana na konferenci Machine Learning Prague 2018.

03-28-2018| inmedia

Francouzi používají software Eyedea

  BussinesWorld.cz

Francouzská protiteroristická jednotka používá český software pro rozpoznávání obličeje od Eyedea.

02-09-2018| news

LPM ADR module 6.2

  update

LPM ADR module 6.2: New CNN model, better OCR performance, detection of TRASH and empty ADR tables.

11-09-2017| news

Anonymizer SDK 5 now available

  sdk release

Anonymizer SDK 5 now available! Optimized memory consumption and evaluation speed. Improved 2 line EU licence plate anonymization.

10-12-2017| inmedia

Český software na rozpoznávání obličejů pomáhá protiteroristickým jednotkám

  Novinky.cz

Díky českému výrobku bojují světové protiteroristické jednotky se zločinci. Systém na rozpoznávání obličejů dokáže ze tváře vyčíst nejen pohlaví sledovaného, ale i jeho přibližný věk nebo dokonce emoce. Kromě Europolu ho koupil i elitní francouzský protiteroristický tým SDAT. novinky.cz

06-27-2017| news

EyeFace SDK 4 now available

  sdk release

EyeFace SDK 4 now available! Deep network face attribute recognition now real-time in our software.

03-14-2017| news

NIST FIVE report finished!

NIST FIVE report finished! Our Face Recognition software achieved 2nd place in forensic analysis of videos. On standardized hardware, we processed the videos an order of magnitude faster than our competitors. [PDF]

01-13-2017| news

Anonymizer v4.1.0 released

Anonymizer v4.1.0 released. Improved face and licence plate detection. Newly added 2-line licence plate anonymization.

01-10-2017| news

Eyedea Co-founder prof. Jiří Matas has been appointed to the scientific board

Co-founder of company Eyedea Recognition prof. Jiří Matas has been appointed to the scientific board of fund for support of science Neuron.

10-12-2016| news

Eyedentity used by the elite French counter-terrorist task-force SDAT

  achievements

Our software Eyedentity is being used by the elite French counter-terrorist task-force SDAT Anti-terrorisme, DCPJ, Police Nationale (France).

06-29-2016| news

Europol choosed our solution Eyedentity

  achievements

Europol choosed our solution Eyedentity for face recognition. The software Eyedentity is being successfully used in fight counter terrorism and during investigation of organized crime in the states of EU.

03-24-2016| news

Vehicle recognition software updated

We have updated our vehicle recognition software. Check our web demo!

07-31-2015| news

The EyeAnonymize SDK developer's guide and manual reference now online.

The EyeAnonymize SDK developer’s guide and manual reference are now online.

07-30-2015| news

The Handy builds – developer's guide and online manual reference released

The Handy builds (32bit and 64bit Linux distributions), developer’s guide and online manual reference released. Download the new version here.

05-13-2015| news

Highest detection rate on the challenging MALF dataset

  achievments

Our face detector achieved the highest detection rate on the challenging MALF dataset, beating Apple, Google and Microsoft!

04-30-2015| news

The new EyeFaceGUI v3.12.0.0 released

  sdk release

The new EyeFaceGUI v3.12.0.0 released (a demo application based on EyeFace SDK v3.12.0). Download the new version here.

04-21-2015| news

The new EyeFace-SDK v3.12.0 released

  sdk release

The new EyeFace-SDK v3.12.0 released. New award winning face detector (FDDB) and many small fixes. Download the new version here.

12-13-2014| news

The new EyeFaceGUI v3.11.0.0 released

  sdk release

The new EyeFaceGUI v3.11.0.0 released (a demo application based on EyeFace SDK v3.11.0). Download the new version here.

12-12-2014| news

The new EyeFace-SDK v3.11.0 released

  sdk release

The new EyeFace-SDK v3.11.0 released. New polished C# wrapper and improvements to tracking&re-identification pipeline. Download the new version here.

12-10-2014| news

Are You There art installation

Are You There, the art installation by Yvette Hamilton, based on EyeFace-SDK, has been awarded the 2015 Dominik Mersch Gallery Award, the major prize at the Sydney College of the Arts. Congratulations!

11-03-2014| news

The new version of EyeAnonymize-SDK was released

  sdk release

The new product EyeDentity was released. More »

08-19-2014| news

The new EyeFace-SDK v3.9.0 released

  sdk update

The new EyeFace-SDK v3.9.0 released. It contains the new 21 points facial landmark detector, java wrapper added. Download the new version here.

11-25-2012| news

The new product EyeDentity released

The new product EyeDentity was released. More »

02-05-2010| news

EyeWnr SDK 1.7.0

  update

EyeWnr SDK 1.7.0: Better OCR performance on cargo trains.

01-31-2010| news

EyeDentity 1.3.2

  update

EyeDentity 1.3.2: New track can be now added manually.

Reference